سید مصطفی تاج زاده

سه شنبه, 20 آذر 1397 ساعت 12:23

انقلاب و دخالت خارجی تنها با شکست اصلاحات ممکن است

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

???انقلاب و دخالت خارجی تنها با شکست اصلاحات ممکن است

✅ گفتگوی #سیدمصطفی تاجزاده با ایسنا

?میلیون‌ها ایرانی داریم که نه اصلاح‌طلب هستند و نه اصولگرا. آنها نیز می‌خواهند دیده شوند، در مجلس و شورای شهر و دولت حضور یابند و در اداره کشور مشارکت کنند و معتقدند صلاحیت‌شان اگر از زمامداران فعلی بیشتر نباشد، کمتر نیست.

? براندازان به اصلاح‌طلبان می‌گویند استمرارطلبان؛ زیرا وجود آنها را باعث استمرار نظم و ثبات سیاسی می‌دانند. به آنها می‌گویم که ما خواهان استمرار ایران هستیم نه توجیه کننده انسداد و فساد و بی‌کفایتی.

?تا وقتی که درصد عظیمی از مردم به‌علت ترس از اینکه گرفتار وضعیت بدتری شوند، اصلاح سیستم را ترجیح می‌دهند حتی اگر مخالف جمهوری اسلامی باشند، براندازی نظام در حد شعار و آرزوی طرفدارانش باقی می‌ماند.

?شکست اصلاحات، انقلاب و دخالت خارجی و احیانا بروز خشونت در کشور را ممکن می‌کند. برای اینکه دچار چنین وضعی نشویم باید اصلاحات را زنده نگه داشت و امید مردم به اصلاحات را حفظ کرد، حتی اگر به قیمت عبور از اصلاح‌طلبان کنونی باشد.

? برای سوریه نشدن باید از اشتباهات مخالفین اسد درس بگیریم و از یاد نبریم که سوریه نابود شد چون مخالفان اسد نیز مانند خود او دست به خشونت زدند و راه دخالت خارجی را در کشور خود گشودند. معنای سخن من هرگز این نیست که در برابر خطاهای حکومت از صدر تا ذیل سکوت کنیم.

?وقتی گفتم نباید سوریه شویم، گروهی از مخالفان مشی من تبلیغ کردند که تاج‌زاده می‌گوید باید تن به هر خفت و خواری بدهیم؛ در صورتی که هم عملکرد من خلاف این را ثابت می‌کند و هم بحث‌های نظری و پیشنهادهای من. سوریه نشدن این نیست که به متعرضان و مخالفان بگوییم هیچ انتقادی نکنید و هیچ اقدامی انجام ندهید.

?وقتی آمریکا عراق را اشغال کرد، بسیاری خوشنود بودند و می‌گفتند سه ماه طول کشید تا آمریکا افغانستان را گرفت، سه هفته طول کشید تا عراق را فتح کرد و حرف‌شان این بود که سه روز طول خواهد کشید که ایران را بگیرد و برایمان بی دردسر آزادی و رفاه و امنیت بیاورد. صدام در سال ۱۳۸۲ شکست خورد. بعد از ۱۵ سال وضعیت عراق را ببینید. آیا بهتر از ایران است؟

?۱۸ سال از اشغال افغانستان می‌گذرد. هنوز هیچ چشم‌انداز روشنی برای مردم آن کشور وجود ندارد و هر لحظه ممکن است طالبان دوباره افغانستان را تصرف کنند. حدود ۱۵ سال از حمله آمریکا به عراق می‌گذرد و عراقی‌ها برای بهره‌مندی از حداقل‌ها مثل آب و برق تظاهرات می‌کنند و می‌گویند در دوران صدام برای این موارد مشکلی نداشتند.

? اصلاح‌طلبان ضمن دفاع از حقوق و کرامت انسانی ایرانیان و تلاش برای بهبود اوضاع اقتصادی، اجازه نداده‌اند ایران دچار تجزیه، هرج و مرج و جنگ داخلی شود؛ همین دلیل به تنهایی برای ضرورت وجود اصلاحات در جامعه کافی است.

? معتقدم که اصلاح‌طلبان می‌توانند و باید قدم‌های محکم‌تری در دفاع از حقوق و منافع ملی مردم بردارند.

⚡ متن کامل این گفتگو را در Instant View بخوانید

?@MostafaTajzadeh
https://telegra.ph/انقلاب-و-دخالت-خارجی-تنها-با-شکست-اصلاحات-ممکن-است-12-10

خواندن 2924 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 20 آذر 1397 ساعت 12:24

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.