سید مصطفی تاج زاده

پنج شنبه, 24 خرداد 1397 ساعت 09:27

خود انتقادی رمز پویایی اصلاحات است

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

خود انتقادی رمز پویایی اصلاحات است


✍?گفتگوی #سیدمصطفی تاجزاده با شرق

✅ چنین تفکر و حرکت خودانتقادی در هیچ یک از جریان‌های سیاسی مخالف و موافق متاسفانه دیده نمی‌شود. یعنی نه جوانان اصولگرا چنین جایگاهی را برای خود قائلند و نه هواداران آقای احمدی نژاد. حتی در اپوزیسیون خارج از کشور نیز چنین وضعی دیده نمی‌شود که نسل بعد، ضمن احترام گذاشتن به نسل پیشین خود و با تکریم دستاوردهایشان و البته در جهت تثبیت و تعمیق همان دستاوردها در دوره معاصر به نقد عملکرد آنان بنشینند و راهکار ارائه کنند و نور امید بپراکنند. 

✅ من البته موافق عملکرد اصلاح طلبان از سال ۹۲ تا ۹۶ هستم و فکر می‌کنم که بهترین کار ممکن صورت گرفته است.اما با توجه به تغییر و تحولاتی که در ایران و نیز در سطح بین المللی رخ داده است، بر این باورم که آن مشی به‌تنهایی جواب نمی‌دهد و باید اصلاحاتی در روند اصلاحات صورت پذیرد.

✅ نقد اصلاحات در همه زمینه ها لازم است. هم به لحاظ گفتمانی و این که باید به روز شود و هم به لحاظ ارائه برنامه برای اداره بهینه کشور و حرکت به سوی حکمرانی خوب و هم در زمینه تشکیلاتی و باز کردن دایره و جذب نیرو؛ در همه این موارد اصلاح طلبان نیازمند نقدند. 

✅ امروز فقط به رفع اتهامها و ابهامها و زدودن پیرایه ها نباید بسنده کرد. تغییرات جدی در جامعه و جهان رخ داده است و ما متناسب با آنها باید دیدگاه‌های خود را به روز و نو کنیم. از تبیین ضرورت احترام به حق انتخاب سبک زندگی تا تامین حقوق زنان، از لزوم دفاع از تشکیل اتحادیه و سندیکای صنوف مختلف به خصوص کارگران و معلمان و کشاورزان تا اصلاح سیاست خارجی کشور و این که جهت‌گیری دیپلماسی کشور در خدمت رفاه میهن قرار گیرد و نه بلندپروازی حکومت. در امور اجتماعی و فرهنگی هم باید شفاف تر از همیشه و با برنامه های روشن تر از پیش به جامعه نشان دهیم که اصلاحات در ایران هنوز گفتمان برتر در همه عرصه هاست.

✅ اصلاحات امنیت ایران را چه در زمان آقای خاتمی و چه در حال حاضر تامین و ایران را از جنگ دور کرده است ، با تحریم ها جنگیده و کوشیده است ایران جایگاه مناسب تری در عرصه بین المللی به دست آورد.

✅ همه پذیرفته‌اند اصلاحات مدافع حقوق شهروندی آحاد مردم است و ایران را برای همه ایرانیان می خواهد؛ اما اینها دیگر به تنهایی کافی نیست و مردم انتظار دارند که تلاش بیشتری در جهت رفع مشکلاتشان از یک سو و رفع حبس و حصر و ممنوع التصویری ها و تلاش برای برپایی انتخابات آزاد از سوی دیگر انجام شود.

✅ شورای سیاست گذاری باید به نامه صد نفر توجه جدی کند. همچنان که آقای خاتمی نیز باید بدان بذل توجه نماید و خوب است جلساتی با نمایندگان این عزیزان برگزار کند و از نزدیک انتقادها و پیشنهادهای آنان را بشود. صد البته شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان نیز لازم است که با این دوستان به مشورت بنشیند و راهی پیدا کند برای جلب مشارکت همه نیروهای اصلاح طلب، به طوری که شورای سیاست گذاری سخنگوی فقط بخشی از اصلاح طلبان نشود و همه احساس کنند که در روند اصلاحات نقش دارند و سهیم هستند و می توانند فردایی بهتر را برای همه ایرانیان رقم بزنند.

@MostafaTajzadeh

خواندن 3046 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 24 خرداد 1397 ساعت 09:31

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.