سید مصطفی تاج زاده

چهارشنبه, 16 خرداد 1397 ساعت 08:40

مشکل اصلی آن است که در جامعه ما فعالان سیاسی حاضر به فعالیت حزبی نیستند

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

???مشکل اصلی آن است که در جامعه ما فعالان سیاسی حاضر به فعالیت حزبی نیستند


✍?مصاحبه نشریه پنجره دانشگاه رازی کرمانشاه با #سیدمصطفیتاجزاده


✅ اگر اصلاح‌طلبان بتوانند ضمن حمایت قاطع از دولت دکتر روحانی در عین حال مطالبات مردم را با صدای رسا مطرح و طرح‌هایی برای مقابله با مشکلات جامعه ارایه کنند و با فساد، تبعیض و بی‌عدالتی صریح‌تر به مقابله پردازند و از حقوق شهروندان شفاف‌تر دفاع کنند و همین‌‌طور ضعف‌های دولت را به نقد بکشند، همچنان می‌توانند امیدوار باشند که به نسبت رقبا از آرای بیشتر ایرانیان بهره‌مند خواهند شد. شرط پایانی هم این است که پاک‌دستی خود را همچنان حفظ کنند و اجازه ندهند که آلودگی‌ها دامن آنها را تر کند.

✅ اگر ما نتوانیم اصلاحات بنیادین انجام دهیم، جامعه ممکن است دستخوش حوادثی شود که نتیجه آن به سود هیچ‌کس نخواهد بود و خدای نکرده گرفتار درگیری‌های داخلی خواهیم شد. بنابراین باید بر آزادی انتخابات تأکید و راه را نه فقط برای اصلاح‌طلبان بلکه برای همهٔ کسانی باز کنیم که مایلند در چارچوب قانون فعالیت کنند و به استقلال ایران و تمامیت ارضی یا یکپارچگی سرزمین آن وفادارند. اگر شکست بخوریم و به انتخابات آزاد نرسیم، آیندهٔ امیدوارکننده‌ای نخواهیم داشت.

✅ عملکرد دولت خاتمی در دانشگاه ها و نیز در عرصه فرهنگ و هنر کشور با رضایت قاطبه هنرمندان و فرهنگیان و دانشگاهیان مواجه بود، اگرچه بسیاری از آنان به عملکرد دولت برابر بحران آفرینان انتقاد داشتند.

✅ به نظر من ادامه‌ی وضع موجود بن‌بست است. تنها با اصلاحات همه‌جانبه می توان به مصاف مشکلات انباشته شده رفت.

✅ جامعه ما هم به گشایش‌های اجتماعی و فرهنگی نیاز دارد و هم به گشایش‌های سیاسی نظیر لغو حصر و ممنوع‌التصویری و پایان دادن به حبس‌ها و احکام سنگین قضایی برای دانشجویان و فعالان مدنی و زنان و دگراندیشان و البته در رأس همه به آزادی انتخابات نیاز دارد.

✅ یکی از اختلافات جدی ما با دولت پنهان در زمینهٔ سیاست خارجی است.

@MostafaTajzadeh

متن کامل را در لینک زیر بخوانید ؛
http://telegra.ph/%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-04-22

خواندن 3059 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 16 خرداد 1397 ساعت 08:45

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.