سید مصطفی تاج زاده

شنبه, 04 فروردين 1397 ساعت 15:39

شهردار تهران قربانی باندهای مقتدری است که به رهبری وصل هستند

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

تاجزاده به دخالت‌های رهبر جمهوری اسلامی در امور خارج از حیطه اختیارات و مسئولیت‌های او اعتراض کرده است. او علت اصلی استعفای نجفی را شفاف‌‌سازی و تهیه "گزارشی از فسادهای شهرداری تهران و تسلیم آن به قوه قضائیه" دانسته است.

مصطفی تاجزاده، فعال اصلاح‌طلب، در پاسخ به یک یادداشت احمد توکلی، نماینده مجلس، انتقاداتی صریح به رهبر جمهوری اسلامی و حمایت او از "باندها و ارگان‌های فاسد" بیان کرده است.
تاجزاده نخست از مشکلی ساختاری سخن می‌گوید: «وقتی کنترل و مدیریت نیروهای مسلح، قوه قضائیه، شورای نگهبان، صدا و سیما و بخش مهمی از اقتصاد کشور را متمرکز می‌کنیم و در اختیار یک نفر قرار می‌دهیم، احتمال اینکه او به‌سوی خودکامگی حرکت کند، بسیار بیشتر از این است که حقوق و آزادی‌های سیاسی و مدنی شهروندان را رعایت کند».
او ابراز تأسف می‌کند که مبارزان با رژیم شاه نتوانستند "بعد از پیروزی انقلاب مانع احیای مناسبات سلطنتی به نام جمهوری" شوند.
نمونه‌هایی از "خودکامگی" رهبر
تاجزاده می‌گوید: «واقعیت آن است که رهبر بیست سال است که تعدادی از اصلاح‌طلبان مدافع حاکمیت قانون و مخالف تک‌صدا شدن جمهوری اسلامی را گردن‌کلفت می‌خواند که لازم بود در دهه پیش از حکومت اخراج شوند و از سال ۸۸ با حق فعالیت آنان در جامعه مدنی مخالفت کرد.»
تاجزاده تصریح می‌کند که افرادی مانند سردار نقدی با حمایت رهبر "با شیوه‌های غیرقانونی و غیرانسانی" و با اعمال "فشارهای جسمی و روانی" می‌کوشند افراد خدمتگزار  را از دور خارج و ایران را از مدیران لایق محروم کنند.
تاجزاده درباره "دخالت‌های رهبر در انتخاب اعضای کابینه" حسن روحانی می‌گوید که عملا "وزاری امور دفاعی، خارجه، اطلاعات، فرهنگی و آموزشی و سیاسی با پیشنهاد رئیس جمهور و رای اعتماد مجلس به خدمت مشغول نمی‌شوند؛ بلکه همه آنان باید قبل از معرفی شدن به مجلس نظر مثبت رهبر را جلب کنند.»
نقش رهبر و ارگان‌های زیر فرمان او در گسترش فساد
مصطفی تاجزاده در نامه خود به توکلی فاش کرده است که رهبر جمهوری اسلامی با شیوه مدیریت غلامحسین کرباسچی در شهرداری تهران مخالف بوده و در برابر او از قالیباف حمایت کرده است.
با این که نجفی با رأی شورای شهر انتخاب شد، اما ارگان‌های زیر فرمان رهبری به مخالفت با او ادامه دادند: «آقای طائب و سازمان اطلاعات سپاه از همان روز اول با انتخاب نجفی مخالف بودند و... تهدید کرده بودند که نجفی حق ندارد شهردار شود و اگر بشود سر و کارش با ما و قوه قضائیه خواهد بود».
تاجزاده این ادعای توکلی که "رهبر را پرچمدار مبارزه با فساد معرفی" کرده، زیر سؤال برده می‌گوید: «اولا نهادهای زیر نظر رهبر یا خود آلوده فساد شده‌اند مانند قوه قضائیه یا غیرمستقیم در گسترش فساد نقش ایفا کرده و می‌کنند مانند سپاه با ورود گسترده در امور اقتصادی.»
بیشتر بخوانید: مصطفی تاج‌زاده بعد از ۷ سال از زندان آزاد شد
تاجزاده انتقاد می‌کند که همان نهادها امروز می‌کوشند با بستن فضای مجازی دور از نظارت جامعه به خلافکاری و قانون‌شکنی ادامه دهند. به گفته او: «امروز نیز منصوبان رهبر با تمام وجود می‌کوشند فضای مجازی را فیلتر کنند غافل از آنکه همین مسئله به گسترش فساد دامن می‌زند.»
تاجزاده علت اصلی استعفای نجفی را مبارزه با فساد در شهرداری می‌داند و می‌نویسد: «اقدام بی‌نظیر آقای نجفی در زمینه شفاف‌سازی امور شهری و شهرداری که در کنار قوه قضائیه و وزارت اقتصاد و دارایی از فاسدترین دستگاه‌ها در افکار عمومی به‌شمار می‌رود، بی‌نظیر است.»
سید مصطفی تاجزاده، نامه خود را به تاریخ ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ تحریر کرده است.
"یک شهردار کاربلد و فسادستیز"
 
محمود میرلوحی، عضو شورای شهر تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری کارگری ایلنا، ضمن ستایش از عملکرد نجفی، گفت که دلایلی مهمتر از "بیماری" علت استعفای شهردار بوده است.
 
آقای میرلوحی با تأکید بر پاکدستی محمدعلی نجفی، گفت که افراد و گروه‌های فاسد از مبارزه نجفی با فساد و خلافکاری در شهرداری ناراحت بودند.
تاجزاده در پیامی که چند روز پیش در حساب توئیتری خود نوشت شکوه کرده بود که "رهبری" با مداخلات خود تهران را "از یک شهردار کاربلد و فسادستیز محروم" کرده است.
بیشتر بخوانید: تاج‌زاده خطاب به خامنه‌ای: ضدیت با ملت پسندیده نیست
قربانعلی دری نجف‌آبادی، وزیر اسبق اطلاعات، در گفت‌‌وگو با خبرگزاری حکومتی "تسنیم" در واکنش به توئیت اخیر تاجزاده گفته است: «این آقایان از ابتدا با امام همراه نبودند و بعد از امام هم با اصل ولایت فقیه و شخص ولی‌فقیه مسئله داشت. تاجزاده‌ از جمله چهره‌های افراطی است که چارچوب‌های نظام را از ابتدا قبول نداشت و حرف‌های امروز او جدید نیست.»
 
خواندن 2543 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.