سید مصطفی تاج زاده

دوشنبه, 14 آبان 1397 ساعت 10:48

حق مخالفت" و "پول کثیف

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

"حق مخالفت" و "پول کثیف"

✍?سیدمصطفی تاج‌زاده:

?۱. انتخاب نظام سیاسی حق مسلم مردم است. هر ایرانی حق دارد موافق یا مخالف جمهوری اسلامی باشد و برای تداوم یا تغییر آن بکوشد اما حق نقض استقلال ملی و یکپارچگی سرزمینی را به منظور تحقق علائق و سلائق خود ندارد و در همه احوال باید پاسدار منافع و مصالح ملی باشد. رعایت ضوابط سیاست‌ورزی مستقل و ملی برای حاکم و محکوم و نیز پوزیسیون و اپوزیسیون به یکسان لازم است و هیچ یک حق دریوزگی از بیگانه یا آلت دست شدن آنها را ندارد.

?۲. روزنامه معتبر گاردین در گزارش امروز خود فاش کرد پدرخوانده شبکه‌ تلویزیونی ایران اینترنشنال ‌"سعود القحطانی" یکی از بدنام‌ترین و عالی‌رتبه‌ترین مشاوران امنیتی بن‌سلمان است. همین فرد طبق گزارش رویترز در بازجویی اسکایپی جمال خاشقجی پیش از قتلش گفت «سر سگ را برایم بیاورید».

?۳. سرمایه گذاری ۲۵۰ میلیون دلاری بن‌سلمان در شبکه ایران‌اینترنشنال به واسطگی سعودالقحطانی مصداق روشن پول کثیف است که با توجه به میزان غیرمتعارف آن اهداف ایران‌ستیزانه‌ی دیگری را دنبال می‌کند. تردید نیست که شاهزاده میلیاردر و قاتلی که روزنامه‌نگار منتقد خود را در کنسولگری خارج از کشورش تکه‌تکه می‌کند، دلش برای آزادی بیان و رسانه‌ها در ایران نسوخته که چنین دست و دل بازانه شبکه‌های فارسی زبان راه می‌اندازد.

?۴. اکنون روشن می‌شود که چرا تلویزیون اینترنشنال نشست امسال فرقه تروریستی رجوی را مستقیم پخش کرد و بلافاصه بعد از حمله تروریستی اهواز با نماینده الاحوازیه به گفت‌وگو نشست.

?۵. بعضی از روزنامه‌نگاران خوش‌سابقه که در این شبکه مشغول به کار شده‌اند و نیز دسته‌ای از کارشناسان که با این شبکه مصاحبه کرده‌اند به احتمال زیاد پیش از این از منبع‌ مالی آن اطلاع دقیقی نداشته‌اند.
با انتشار گزارش گاردین و آشکار شدن نقش آمر قتل خاشقجی در تاسیس و حمایت از این شبکه،‌ به نظرم وقت آن رسیده است که روزنامه‌نگاران حرفه‌ای و مستقل و نیز مخالفان ایران‌دوست جمهوری اسلامی که دغدغه‌ی سلامت منابع مالی دارند، از همکاری با این رسانه پرهیز کنند.

?۶. بن‌سلمان از طرق مختلف از جمله با کمک این شبکه در حال جذب، خرید، وابسته و آلوده کردن مخالفان جمهوری اسلامی است. این گروه نباید در ضدیت و نفی نظام در دام ولیعهد جلاد سعودی بیافتند.

?۷. ما به عملکرد یک سویه‌ و غیرحرفه‌ای صداوسیما و امپراطوری رسانه‌ای از یک‌طرف و نیز توقیف فله‌ای مطبوعات و بازداشت فعالان عرصه اطلاع‌رسانی اعتراض داریم و همواره خواستار آزادی اصحاب قلم و بالیدن رسانه‌های مستقل، حرفه‌ای و سالم بوده و هستیم، اما راه مقابله با تک صدایی را قلم به مزد یا پناهنده شدن به رسانه پشت‌گرم به پول کثیف امثال بن‌سلمان نمی‌دانیم.

https://goo.gl/Yc8vCt

خواندن 2895 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.