سید مصطفی تاج زاده

شنبه, 23 تیر 1397 ساعت 02:32

در میان مردم

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

در میان مردم

فخرالسادات_محتشمی‌پور

✅اعلام شده بود تشییع پیکر مرحوم #امیرانتظام امروز، جمعه، ساعت ۹ صبح از درب منزلشان انجام‌ می‌شود.

✅تصمیم گرفتیم این هفته صبح زود بهشت زهرا(بر سر مزار پدر همسرجان) نرویم و به این وظیفه‌ی انسانی‌مان بپردازیم.

✅پادرد همسرجان باعث‌ شد با ماشین وارد محوطه بشویم. جمعیت زیادی به پاس قدرشناسی سیاهپوش حاضر شده بودند.
بغض داشتم و با چشم دنبال همسر فداکار متوفی می‌گشتم تا با واژگانی که پیدایشان نمی‌کردم ‌او را تسلیت بگویم اما از صاحب عزا خبری نبود! گفتند جسد را برده‌اند برای کالبدشکافی!

✅چهره‌های آشنا زیاد بود و نیز چهره‌هایی که در جمعیت دنبالشان‌ می‌گشتیم و‌ نمی‌یافتیم! دنبال صندلی خالی گشتیم که همسرجان بنشیند، تا فشار کمتری بیاید به پای دردناک‌ش. به سختی پیدا شد اما او‌کنار ایستادگان ‌ماند تا بهتر بتواند با آنها همدردی کند.

✅با مادر مصطفی و‌خواهر شهرام و مادر مظلوم سعید زینالی که می‌گفت همزمان با سالروز مفقود شدن سعیدش به او زنگ زده‌اند و‌آنچه خود لایقش بوده‌اند، نثار او ‌و خانواده و عزیزدردانه‌اش کرده‌اند.

✅و کنار آنان که دنبال کسی بودند تا خشمشان را بر سرش آوار کنند و ‌چه کسی بهتر از #سیدمصطفیتاجزاده که شهامت حضور در میان مردمش را دارد و شهامت به گردن گرفتن اشتباهاتی که سهمی در انجامشان نداشته.

✅من نگران درد پای او هستم و او نگران پای بستی که رو‌به ویرانی است و نگران #ایران و استقلال میهن که بزرگانی چون مرحوم امیرانتظام جان شیرین بر سر آن گذاشتند.

✅مردم از گوشه گوشه ایران خود را رسانده‌اند برای ابراز همدردی و‌ خیلی‌ها دلشان می خواهد حرف دلشان را بزنند با بغض، با خشم، با فریاد، یا زمزمه‌ای در گوشی که شنواست و‌ می‌گویند دل‌های دردمندمان و‌ تاول‌های پایمان را ترمیم‌ کنید تا بهتر بشنویم‌تان.

✅همسرجان‌ خوب گوش می‌کند. خوب تحلیل می‌کند. نظرش را می‌دهد بی آن که اصرار به پذیرش آن توسط مخالفین داشته باشد، اما طبیعی است که از جانب دیگران نمی‌تواند سخن بگوید؛ دیگرانی که جایشان در میان مردمشان خالی است...

✅سخنرانان برای جمع از امیر‌انتظام‌ می‌گویند. مردی که هرگز لبخند از لبش دور نشد و ‌بخشندگی شد وجه ممیز او‌ از ستم‌دیدگان و زجرکشیدگان انتقامجو.

✅از جنازه خبری نیست که تشییع انجام شود. باید برگردیم که همسرجان به قرار بعدی برسد.

@MostafaTajzadeh
http://up.upinja.com/xw0j5.jpeg

خواندن 2931 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 23 تیر 1397 ساعت 02:41

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.