سید مصطفی تاج زاده

یکشنبه, 10 تیر 1397 ساعت 07:36

سردار سلیمانی و کانال تلگرامی قدس

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

سردار سلیمانی و کانال تلگرامی قدس

✍ #سیدمصطفی تاجزاده

✅در تلگرام کانالی به نام "سپاه قدس" فعالیت می‌کند که البته اخیرا "سپاه" را از نام خود حذف کرده است. باوجود این در پست‌های کانال از عنوان "سپاه قدس" استفاده می‌کند! همچنین به رغم ممنوعیت رسمی تلگرام همچنان به فعالیت خود در این پیام رسان ادامه می‌دهد!

✅محورهای ثابت پست‌های کانال تلگرامی "قدس" عبارتند از :

✅۱. ضدیت با برجام و استقبال و حتی بازنشر هر خبر و گزارش و تحلیل ضدبرجامی. در این زمینه "قدس" با تندروها در واشنگتن، تل‌آویو و ریاض کاملا همسو و همنظر عمل می‌کند و حتی اخبار آنان را نیز پوشش می‌دهد.

✅۲. ابراز خشنودی از شکل‌گیری تحریم‌های جدید علیه ایران.

✅۳. فعالیت در جهت عدم تصویب FTAF در مجلس شورای اسلامی ولو به قیمت شکل‌گرفتن تحریم‌های جدید علیه کشور.

✅۴. ارائه اخبار و تحلیل‌های متعدد از اوضاع منطقه و اظهار نظر در این زمینه از موضع مداخله‌گری همراه با شعارهای تهدیدآمیز علیه کشورهای منطقه و کوبیدن بر طبل جنگ به طور تلویحی و غیرمستقیم.

✅۵. اتخاذ مواضع ضداصلاحات و ضد دولت و نشر هر خبر راست و دروغ در این زمینه و پرونده سازی برای اصلاح‌طلبان و دیگر حامیان دولت.

✅( "قدس" اخیرا با صراحتی بیشتر از گذشته از دولت به ویژه از رئیس‌جمهور و وزیرخارجه انتقاد می‌کند و با برجسته‌سازی خاطرات و سازوکار استیضاح و برکناری بنی‌صدر از ریاست‌جمهوری تمایل خود را برای مواجهه مشابه با دکتر روحانی بیان می‌کند.)

✅کوتاه آنکه کانال تلگرامی "قدس" را می‌توان با ارگان گروه‌های خودسر و افراطی فرقه مصباح در این پیام رسان مقایسه کرد اما هیچ شباهتی با کانال اطلاع رسانی یک نهاد نظامی ندارد.

✅زیرا هیچ کانالی را در جهان نمی‌توان یافت که با چنین شیوه‌ای خود را سخنگوی یک سازمان نظامی رسمی کشور بخواند.

✅اما به راستی این کانال متعلق به کیست؟
اگر بگویند خارجی و جعلی است و توسط ایادی امریکا و اسرائیل یا عربستان سعودی و با هدف تخریب موقعیت جمهوری اسلامی در منطقه و جهان و نیز ایجاد اختلاف در داخل میهن و کشاندن کشور به وضعیت جنگی ایجاد شده است، البته که با توجه به پست های آن، ادعایی باورپذیر خواهد بود، اما به نظر می‌رسد این کانال در داخل کشور به روز می‌شود و با احساس امنیت کامل فعالیت می‌کند.

✅از سوی دیگر می‌گویند سردار سلیمانی نسبت خود و سپاه قدس را با این کانال تکذیب می‌کند. اما به نظر نمی‌رسد که سپاه از این کانال و فعالیت‌هایش در "تلگرام غیرقانونی و تعقیب‌کننده اهداف دشمن" ناخشنود باشند. زیرا ممکن نیست کسی یا کسانی برخلاف خواست و نظر فرماندهی نیروهای مسلح کانال تلگرامی با حدود ۲۰۰ هزار کاربر و عضو به نام "سپاه قدس" راه بیندازند و با بحران سازی بر طبل خشونت و جنگ در داخل و خارج بکوبند، و سازمان اطلاعات سپاه سراغشان نرود.

✅به هر حال اگر سردار سلیمانی و نیروی قدس باور دارند که این کانال به هیج وجه به سپاه ارتباط ندارد و نشر دهنده مطالبی است که با مصالح جمهوری اسلامی ایران و مقتضیات سپاه پاسداران ناسازگار است، موضوع را جدی تلقی کنند و با تکذیب صریح وابستگی کانال تلگرامی قدس به سپاه قدس و محکومیت قاطع محتوای نفرت‌پراکن، دروغگو و اختلاف‌افکن آن، احتمال ارتباط گردانندگانش را با بیگانگان و به خصوص با عوامل موساد مورد توجه و پیگیری قرار دهند.
@MostafaTajzadeh

خواندن 3734 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.