سید مصطفی تاج زاده

پنج شنبه, 17 اسفند 1396 ساعت 19:24

نامه به آقای رییس جمهور

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

به نام خدا

✅جناب آقای رییس جمهور
با سلام و ادب

مستحضرید که جمهوری اسلامی ایران به دلیل به رسمیت نشناختن رژیم اسراییل از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون از انجام مسابقه قهرمانان ایرانی با ورزشکاران اسراییلی جلوگیری کرده است، تا به این ترتیب پیام نامشروع بودن "رژیم صهیونیستی" را به گوش جهانیان برساند. اما حاضر نشدن ملی پوشان ما در مسابقات با ورزشکاران اسراییلی، با مخالفت مجامع بین المللی ورزشی مواجه شده است، به طوری که بعضا درصدد تحمیل ممنوعیت و محدودیت به این دسته از ورزشکاران و اخیرا به رشته های ورزشی مانند کشتی برآمده اند.

همچنین مستحضرید که ورزشکاران و مربیان آنها و نیز مدیران فدراسیونهای ورزشی ایران برای فرار از محرومیت های فردی و تیمی به دروغ روآورده‌اند، زیرا نمی خواهند دلیل مسابقه ندادن با ورزشکاران اسراییلی را به رسمیت نشناختن "رژیم صهیونیستی" اعلام کنند. به همین دلیل به بهانه‌هایی مانند بیماری ورزشکاران متوسل می‌شوند. در آخرین مورد ما با شکست عمدی نام‌آوری از کشورمان به رقیب خود روبرو شدیم از ترس آنکه مبادا با پیروزی دا آن مسابقه با ورزشکاری از اسراییل مواجه گردد. این ملی پوش جوان برای اینکه مسابقه ندادن با کشتی‌گیر اسراییلی باعث محرومیت همیشگی خودش و احتمالا جریمه سنگین برای کشتی ایران نشود، مسابقه خود را در اوج پیروزی به حریف روسی واگذار کرد.

✅جناب آقای روحانی

جمهوری اسلامی ایران نظام بین‌الملل را پذیرفته است و از اعضای سازمان ملل متحد به شمارمی‌رود و روسای جمهور ما در اجلاس سالانه سران آن سازمان سخنرانی می‌کنند. مهمتر آنکه قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل، عضو آن باشیم یا نباشیم، برای همه اعضا یعنی تقریبا تمام کشورهای جهان، الزام آور است و پیامدهایش دامن ایران و ایرانیان را می‌گیرد. همچنان که نمونه‌ای از آن را در تحریم‌های کمرشکن بین‌المللی علیه خود تجربه کردیم و دیدیم که حتی کشورهای دوست ایران نیز ولو به اکراه تن به اجرای قطعنامه های مزبور دادند و فشارهای زیادی را متوجه میهن و مردم ما کردند.

جنابعالی بهتر از من می‌دانید که سازمان ملل اسراییل را به رسمیت می‌شناسد و ایران نمی‌تواند بدون مواجه شدن با محرومیتهای سنگین ورزشی از قواعد و هنجارهای بین‌المللی سرپیچی کند. شاید به همین دلیل ورزشکاران فلسطینی در مسابقات جهانی با حریفان اسراییلی خود روبرو می‌شوند و می‌کوشند با شکست دادن آنان برای خود و مردم خویش افتخار بیافرینند.

✅جناب آقای رئیس جمهور

سیاست کنونی جمهوری اسلامی در مسابقه ندادن ورزشکاران ایرانی با همتایان اسراییلی به دلایل گوناگون با بن‌بست مواجه شده است، اگر آن را شکست خورده ننامیم. زیرا ورزشکاران، مربیان، کادرفنی و نیز مسئولان فدراسیون‌ها مجبورند که هم دروغ بگویند و هم مدال و افتخار ازدست بدهند و هم ملت را اندوهگین کنند. پیام نامشروعیت "رژیم صهیونیستی" هم داده نمی‌شود زیرا علت مسابقه ندادن، بیماری و عدم آمادگی ملی پوش ما ذکر می‌شود. به‌دلایل فوق اغلب ورزشکاران، مربیان، مسئولان فدراسیون ها و نیز بسیاری از مقامات دولتی در جلسات خصوصی و اخیرا گاه علنی مسابقه ندادن با ورزشکاران اسراییلی را تصمیمی غیرقابل دفاع می‌خوانند و معتقدند جمهوری اسلامی می‌تواند مانند کشورهایی رفتار کند که موجودیت اسراییل را به رسمیت نمی‌شناسند و با آن رژیم رابطه سیاسی ندارند، ولی قهرمانانشان با ورزشکاران اسراییلی مسابقه می‌دهند. درعین حال در عرصه بین‌المللی از هر فرصتی برای افشای عملکرد توسعه طلبانه و ضدحقوق بشری صهیونیست‌ها استفاده می‌کنند.

✅برای حل مشکل پیشنهاد می‌شود دستور دهید سه نظرسنجی دقیق انجام شود. اگر نتایج نظرسنجی‌ها با آنچه در بالا آمد، یکی بود، در سیاست فعلی تجدیدنظر کنید، قبل از آنکه ورزشکاران و نیز تیم‌ها و رشته‌های ورزشی و حتی ورزش ایران با محرومیت‌های سنگین مواجه شوند.

۱. چند درصد از مردم با مسابقه ندادن با ورزشکاران اسراییلی به قیمت حذف قهرمانان و رشته‌های ورزشی ما موافقند و چند درصد معتقدند آنان باید شجاعانه با حریفان اسراییلی مواجه شوند و با شکست دادشان بر افتخارات خود و ورزش ایران بیفزایند و ملت را شاد کنند؟

۲. چند درصد از ورزشکاران بویژه ملی پوشان کشورمان در رشته‌های مختلف شیوه جاری را موفق می‌دانند و چند درصد آن را ناموفق ارزیابی می‌کنند؟

۳. چند درصد از مدیران کشور در چهل سال گذشته با هر گرایشی این روش را غلط و ناکام می‌خوانند و چند درصد به تداوم آن رای می‌دهند؟

✅رئیس جمهور می‌تواند نتایج نظرسنجی‌ها را به شورای عالی امنیت ملی یا مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع دهد تا یکی از آن دو نهاد (ترجیحا مجمع) پس از بررسی همه جانبه موضوع و با توجه به افکار عمومی در این‌باره تصمیم بگیرد.

مزید توفیقات جنابعالی را از درگاه خداوند رحمان خواستار است.

سید مصطفی تاجزاده
۱۴ اسفند ۱۳۹۶

خواندن 2375 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.